Po uzyskaniu przełomowych zatwierdzeń od Amerykańskiego SECu, Bloomberg przewiduje astronomiczną kwotę 4 miliardów dolarów w pierwszym dniu handlu Spot Bitcoin ETF. Co więcej, prognozują, że 2 miliardy dolarów z tych wpływów mają pochodzić z funduszu ETF Bitcoin firmy BlackRock.

Tego samego dnia amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oficjalnie zatwierdziła 11 funduszy typu ETF typu Spot Bitcoin. Co więcej, przygotowanie emitentów spowodowało, że notowania mają się rozpocząć w czwartek rano. Następnie rynek otrzyma masowy napływ produktów inwestycyjnych.

Bloomberg spodziewa się 4 miliardów dolarów z pierwszego dnia obrotu ETF-ami typu Spot Bitcoin, w tym 2 miliardy dolarów od samego BlackRock

Przez ostatnie kilka miesięcy sektor aktywów cyfrowych z niecierpliwością czekał na decyzję SEC w sprawie licznych zastosowań funduszy typu Spot Bitcoin ETF. Produkt inwestycyjny nigdy nie otrzymał zielonego światła od agencji rządowej. Co więcej, po kluczowych wynikach procesów sądowych wielu przewidywało, że zbliża się zatwierdzenie.

No cóż, w końcu doszło do skutku 10 stycznia, czyli w ostatecznym terminie podjęcia decyzji. Następnie handel ma się rozpocząć nawet 24 godziny później, a oczekiwania są już ogromne. W szczególności Bloomberg przewidział wpływy o wartości 4 miliardów dolarów od pierwszego dnia obrotu funduszem Spot Bitcoin ETF.