Po wydaniu wyroku skazującego w listopadzie, założyciel FTX Sam Bankman-Fried został w czwartek oficjalnie skazany na 25 lat więzienia. Został uznany za winnego siedmiu przypadków oszustwa w związku z upadkiem założonej przez siebie giełdy aktywów cyfrowych.

W pewnym momencie zarówno Bankman-Fried, jak i FTX były filarami branży kryptowalut. Jednak dzisiejsza wiadomość stanowi ostateczny wyrok w sprawie jego upadku, który rozpoczął się wraz z aresztowaniem na Bahamach w grudniu 2022 r. Rozprawa o skazaniu odbyła się na Manhattanie, a sprawie nadal przewodniczył sędzia Lewis Kaplan.

Upadek FTX prawdopodobnie pozostanie jedną z największych kontrowersji w historii sektora aktywów cyfrowych. Co więcej, przestępcza działalność firmy stanowiła jedne z największych przestępstw finansowych w historii Stanów Zjednoczonych. Subseuqnlety, dyrektor generalny i założyciel firmy, słusznie stał się twarzą tych nielegalnych działań.

Teraz, ponad 450 dni po zatrzymaniu, założyciel FTX Sam Bankman-Fried został skazany na 25 lat więzienia. Rozprawa odbyła się dzisiaj pod przewodnictwem tego samego sędziego, który prowadził sprawę karną Bankman-Fried. Wynik był przedmiotem debaty między obiema stronami przed rozprawą.