Cena Bitcoina kontynuuje paraboliczny wzrost z szybkim ruchem do 64 000 dolarów. Czy nowy rekord wszechczasów będzie kolejnym przystankiem?

Cena Bitcoina wzrosła o ponad 10%, osiągając nowy szczyt z 2024 r. na poziomie 64 000 dolarów w dniu 28 lutego. Większą część 50% ruchu cen w tym miesiącu przypisuje się oczekiwaniom inwestorów na nadchodzące wydarzenie polegające na zmniejszeniu o połowę podaży, po którym zwykle następuje silny wzrost obniżka.

Uważa się również, że fundusze giełdowe (ETF) odgrywają kluczową rolę w akcji cenowej Bitcoina.

Coinbase ulega awarii ze względu na ogromny ruch

Coinbase, jedna z wiodących giełd Bitcoinów i kryptowalut, doświadczyła dzisiaj znacznej przerwy w działaniu, gdy cena Bitcoina gwałtownie wzrosła, powodując nieprawidłowe działanie kont wielu użytkowników.

Zakłócenie nastąpiło w związku z gwałtownym wzrostem aktywności handlowej po gwałtownym wzroście ceny Bitcoina, który na krótko przekroczył 64 000 dolarów.

Ethereum nie zwalnia tempa. Wiosna i Cancun paliwem rakietowym

W stronę swojego historycznego rekordu zbliża się także ETH, które obecnie wspięło się na poziom ponad 3400 USD. Jak zauważa Rynal Lee, obecna cena ETH w stosunku do BTC jest stosunkowo słaba, ale stopniowo przyspiesza. Lee podkreśla, że głównym czynnikiem zwyżkowym dla kryptowaluty Vitalika Buterina jest nie tylko wiosna na rynku kryptowalut, ale także modernizacja sieci Ethereum o nazwie Cancun.

Aktualizacja Cancun jest już sprawdzana na sieciach testowych, zaś prawdopodobieństwo obniżki stóp procentowych przez Fed w marcy spada. Według analityka Bitget, że możemy spodziewać się rekordowego poziomy ETH w 2024 roku, czyli przekroczenia 4900 USD. Wiosna! Cieplejszy wieje wiatr moi drodzy!