Apple pracuje nad samochodem autonomicznym od 2015 r. i po wielu opóźnieniach w produkcji wprowadzenie na rynek obecnie elektrycznego samochodu przesunięto na rok 2028.

Wcześniej planowano wprowadzenie samochodu na rynek już w 2026 r., ale według raportu, najwcześniej w 2028 r. zobaczymy na drogach samochód elektryczny Apple (EV).

Według osób zaznajomionych z projektem Apple Car, po wcześniejszym wyobrażeniu sobie samochodu autonomicznego, firma pracuje obecnie nad pojazdem elektrycznym z bardziej ograniczonymi funkcjami. Po prawie dziesięciu latach plotek o nowym konkurencie Tesli w dziedzinie pojazdów autonomicznych, wydaje się, że Apple spotkał się z przysłowiową ścianą. Zamiast opóźniać wprowadzenie pojazdu autonomicznego jeszcze bardziej niż do 2028 roku, firma zdecyduje się na pojazd elektryczny.

Apple nie skomentowało jeszcze najnowszych doniesień. Jednak według Bloomberga nowa data premiery jest o dwa lata wcześniejsza niż najnowsze prognozy. Projekt Apple Car to jeden z najbardziej rozchwytywanych i innowacyjnych projektów w historii firmy. Niektórzy mogą argumentować, że Apple Car będzie cieszył się równie dużym zainteresowaniem, jeśli nie większym, jak premiera iPhone’a. Apple nigdy wcześniej nie zajmował się pojazdami silnikowymi, więc krok w kierunku modelu samochodu elektrycznego wykracza daleko poza strefę komfortu technologicznego giganta.

Źródło: Bloomberg