W środę NVIDIA osiągnęła kapitalizację rynkową na poziomie 3 bilionów dolarów, na krótko przewyższając także Apple pod względem kapitalizacji rynkowej na poziomie 3,006 tys. dolarów. Producent chipów komputerowych kontynuował swój monstrualny wzrost w ciągu ostatniego roku, a dziś przed zamknięciem zapasów świecił na zielono.

https://x.com/WatcherGuru/status/1798432596243980666

Dzięki technologii chipów Nvidia jest zdecydowanym liderem w sektorze sztucznej inteligencji. W ciągu ostatniego roku w sektorze technologicznym nastąpił ogromny wzrost zainteresowania AI. Chipy Nvidii mają kluczowe znaczenie w rozwoju tej technologii, która oszczędziła wzrost cen akcji NVDA wśród inwestorów. W ciągu zaledwie 3 tygodni akcje firmy wzrosły o prawie dodatkowe 700 mln dolarów.

Spółka może również kontynuować wzrosty w czwartek, a podział akcji w stosunku 10:1 zacznie obowiązywać po dzwonku zamykającym 6 czerwca. Według raportu firmy produkującej oprogramowanie za pierwszy kwartał każdy rekordzista akcji zwykłych na koniec sesji rynku w czwartek, otrzyma dziewięć dodatkowych akcji zwykłych. Dystrybucja akcji nastąpi po zamknięciu rynku w piątek, 7 czerwca 2024 r. Oczekuje się, że obrót zostanie rozpoczęty w oparciu o skorygowany podział w dniu otwarcia rynku w poniedziałek, 10 czerwca 2024 r.