Japoński gigant technologiczny Sony, po przejęciu firmy Amber Japan, ogłosił otwarcie własnej giełdy kryptowalutowej. To część strategii dywersyfikacji Sony, które już wcześniej współpracowało z Startale Labs nad własną siecią blockchain. 

Sony, wyceniane rynkowo na 100 miliardów dolarów, od dawna mówiło o dywersyfikacji swoich udziałów. Komercyjna spółka zależna, Sony Network Communications, nawiązała w zeszłym roku współpracę z japońskim start-upem Startale Labs, aby stworzyć własną publiczną sieć firmy Sony.

Zgodnie z zapowiedzią, WhaleFin zmienił nazwę na S.BLOX Co. Podmiot ten zamierza współpracować z innymi spółkami z Grupy Sony, aby zapewnić wartość swoim usługom handlu kryptowalutami. Oprócz tego aktualizacja zawiera także nową, bardziej przyjazną dla użytkownika aplikację mobilną oraz odświeżenie interfejsu użytkownika. Szczegóły dotyczące oficjalnej premiery nie są jeszcze znane. Sony jest już obecne na rynku w branży muzycznej, gier i kamer.

Początki przedsięwzięcia Sony dotyczącego kryptowalut

Firmą zajmującą się handlem kryptowalutami była pierwotnie japońska giełda kryptowalut DeCurret. Po raz pierwszy został zakupiony w 2022 roku przez Amber Group z japońskiej spółki zależnej w Singapurze. W komunikacie prasowym z 2022 r. spółka Quetta Web Co., spółka zależna Sony, kupiła platformę w sierpniu 2023 r.

Aby skoncentrować się na swojej podstawowej działalności, Amber ogłosiła w zeszłym roku, że ograniczy masowe inicjatywy konsumenckie i mniej istotne linie biznesowe. Annabelle Huang, partner zarządzająca firmy, powiedziała:

„Japonia to rynek bardzo wysokiej jakości, ale przepisy są surowe. Scena regulacyjna w Hongkongu była dla nas bardzo optymistyczna, przygotowując się do złożenia wniosku o licencję”.