Hongkong kontynuuje swoje działania, aby stać się regionalnym liderem w dziedzinie kryptowalut, zatwierdzając w poniedziałek wnioski kilku funduszy typu spot dla bitcoina i eteru.

China Asset Management otrzymało zasadniczą zgodę od Komisji Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych w Hongkongu (SFC) na zarządzanie detalicznymi funduszami ETF. Planują one wyemitować spotowe fundusze ETF na bitcoiny i eter we współpracy z OSL i BOCI International, z OSL działającym jako partner wirtualny i subpowiernik.

Harvest Global Investments również uzyskało zgodę na dwa fundusze ETF, co wspomoże bezpieczny handel dzięki solidnej infrastrukturze OSL. Bosera Asset Management i HashKey Capital, inni główni gracze, otrzymali warunkową zgodę na uruchomienie wspólnie zarządzanych spotowych funduszy ETF, które umożliwią inwestorom subskrypcję akcji ETF bezpośrednio przy użyciu bitcoinów i eteru.

Takie działania zwiększają status Hongkongu jako międzynarodowego centrum finansowego i centrum aktywów wirtualnych, w przeciwieństwie do bardziej restrykcyjnej polityki Chin kontynentalnych. W czerwcu 2023 roku Hongkong wprowadził system licencjonowania dla platform handlu kryptowalutami, wzmocniwszy swoją pozycję na rynku globalnym.