Teraz każdy może śledzić w czasie rzeczywistym zasoby BTC funduszu Bitcoin ETF firmy Bitwise.

„Przejrzystość Onchain jest podstawą etosu Bitcoina. Jesteśmy dumni, że możemy iść tą drogą z BITB.” – stwierdził zarządzający aktywami

W ramach posunięcia, które odpowiada rosnącemu zapotrzebowaniu na otwartość i odpowiedzialność w branży, Bitwise zapewnia inwestorom i społeczeństwu dostęp w czasie rzeczywistym do adresów Bitcoin powiązanych z posiadanymi przez nią funduszami ETF. Ujawnienie tych informacji zwiększa przejrzystość i ma na celu budowanie zaufania, rozwiewając obawy związane z weryfikacją zabezpieczenia aktywów i alokacją w ramach ETF.

„Publikowanie adresów w sieci to pierwszy krok w kierunku zwiększenia przejrzystości publicznej” – kontynuował Bitwise. „Wraz z rozwojem infrastruktury mamy nadzieję zrobić więcej, na przykład współpracować z firmami takimi jak aplikacja Hoseki, aby zapewnić poświadczenia kryptograficzne w czasie rzeczywistym”.

Decyzja o opublikowaniu posiadanych adresów BTC pomaga Bitwise zająć czołową pozycję w zakresie zgodności z przepisami i komunikacji z inwestorami. Dobrowolnie udostępniając te informacje, Bitwise demonstruje zaangażowanie w ustanawianie standardów branżowych i budowanie wiarygodności produktów inwestycyjnych Bitcoin.

Na początku tego miesiąca Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) oficjalnie zatwierdziła notowanie pierwszych w historii kasowych funduszy ETF Bitcoin. Od chwili uruchomienia popyt na fundusze ETF sięga miliardów dolarów i stały się drugim co do wielkości towarem ETF w kraju.

Źródło: bitcoinmagazine.com