Amerykański SEC zaakceptował wszystkie wnioski dotyczące funduszy Ethereum ETF. Oczekuje się, że fundusze ETF Ethereum przyciągną miliardy kapitału instytucjonalnego.

Jak wynika z dokumentu przesłanego na stronę internetową agencji, amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oświadczyła, że zatwierdziła uruchomienie spotowych funduszy ETF Ethereum w celu przyspieszonego uruchomienia.

„Po dokładnej analizie Komisja stwierdza, że propozycje są zgodne z ustawą o giełdach oraz wynikającymi z niej zasadami i przepisami mającymi zastosowanie do krajowej giełdy papierów wartościowych” – czytamy w dokumencie.

Fundusze Ethereum ETF zaakceptowane – co dalej?

Zgłoszenia SEC wymieniają osiem funduszy ETF Ethereum od VanEck, Fidelity, Franklin, Grayscale, Bitwise, ARK Invest & 21Shares, Invesco & Galaxy oraz iShares Ethereum Trust firmy BlackRock, proponowanych do notowania na giełdach Nasdaq, NYSE Arca i Cboe BZX Exchange. Fundusze ETF Ethereum stoją w obliczu wielotygodniowego procesu finalizowania oświadczeń rejestracyjnych S-1 – formularza wymaganego przez SEC dla ETF-ów do notowania papierów wartościowych oraz zawierania umów wymiany w drodze wielu rund komunikacji z SEC.